0
Opublikowano 14 czerwca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » WordPress 3.4 wydany!
 
 

WordPress 3.4 wydany!


Stało się! WordPress 3.4 o nazwie kodowej „Green” na cześć znanemu gitarzyście Grantowi Greenowi został wydany kilkanaście godzin temu. Jako jeden z pierwszych polskich portali Tweaks.pl miał okazję sprawdzić jak sprawuje się nowa, lepsza wersja WordPressa!Oprócz poprawy wszystkich błędów zgłoszonych w poprzedniej wersji WordPressa, przygotowano dla nas kilka poważnych zmian w kodzie i działaniu skryptu:

  • Lepsza i łatwiejsza edycja szablonu, oprócz możliwości dostosowania takich elementów jak: tło, tytuł, opis strony, ustawienia elementów nawigacji i rozmieszczenia kolumn w postach i wyświetlanie strony głównej jako statyczna bądź dynamiczna strona. Theme Previewer umożliwia testowanie ustawień szablonu.

    Wordpress, edytor theme, templatki WordPress, szablony WordPress, edycja szablonu

    WordPress 3.4 edycja templatki z pomocą kreatora

  • od teraz możliwe jest publikowanie wiadomości z twittera
  • do opisu mediów znaczniki html zostały dodane
  • generalnie dokonano znacznego liftingu API WordPressa jak poprawa możliwości tłumaczeń strony w tym plików POT, tak aby było to łatwiejsze i wygodniejsze, zmiany w XML-RPC, poprawa wydajności bibliotek WP_Query
  • możliwość tłumaczenia widżetów
  • poprawa wydajności widżetu komentarzy
  • i wiele wiele innych zmian w WordPress 3.4

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku promującego nową wersję WP:

Aktualizacja WordPress 3.4 – możliwe problemy

Instrukcja aktualizacji WordPress:

  1. Przede wszystkim należy zadbać o kopię zapasową zarówno plików jak i bazy danych. Doskonały w tym celu jest plugin WP-Backup bądź XCloner.
  2. Wykonujemy aktualizacje pluginów jeśli pojawiła się taka możliwość!
  3. Przed rozpoczęciem aktualizacji wyłączamy wszystkie pluginy, mogą one zakłócić prawidłowe działanie instalatora WP. Najprościej wyłączymy pluginy poprzez PHPMyAdmin – zmieniając w w tabeli WP_Options zawartość pola: active_plugins. Oczywiście kopiujemy wcześniejszą zawartość, którą przywracamy dopiero po aktualizacji
  4. Aktualizujemy WordPress, jeśli wystąpi przeciążenie zasobów serwera aktualizacje musimy zrobić na localhoście np. z wykonanej wcześniej kopii portalu. Czasem pomaga przywrócenie domyślnego szablonu.
  5. Wklejamy z powrotem zawartość active_plugins. Jeżeli z jakichś powodów widzimy biały ekran śmierci WordPress(tzw. blank screen), wracamy do punktu 3 i sprawdzamy jak zachowuje się WP włączając wtyczki pojedyńczo

Zanotowane błędy: wtyczka DB Cache Reloaded Fix powoduje błąd w trakcie i po instalacji WordPress tzw. ekran śmierci. Konieczne jest jej odinstalowanie i instalacja ponowna wydanej kilka godzin temu wersji 2.3 już po aktualizacji WP.

Spis treści: WordPress 3.4 wydany!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.