Polecane
 

Portal komputerowy » Test Enermax Triathlor FC 550W » Strona 7

Test Enermax Triathlor FC 550W

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
49 total ratings

 

Plusy


+ Powłoka lakiernicza odporna na zarysowania
+ Kultura pracy w czasie spoczynku i pod obciążeniem
+ Długie przewody
+ Duża liczba zabezpieczeń
+ Stabilne napięcia
+ Dobra sprawność - certyfikat 80PLUS BRONZE
+ Etui na niewykorzystane modularne okablowanie oraz opaski na rzep ułatwiające ułożenie okablowania

Minusy


- Lekko podbite napięcie na linii 12V


Bottom Line

Platforma testowa    Procesor: I7 2600K      Płyta główna: MSI Z77A-G45      Pamięci: Kingston  HiperX P 2x4GB 2400MHz      Zasilacz: Enermax Triathlor FC 550W    Karta Graficzna: Gigabyte R HD 6850      Karta Graficzna: MSI R HD 6850      Obudowa: Enermax Ostrog      Dysk Systemowy: Corsair Force GT 3 […]

0
Opublikowano 22 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Platforma testowa

 Intel Core I7 2600K  Procesor: I7 2600K  
 MSI Z77A-G45  Płyta główna: MSI Z77A-G45  
 Kingston  HiperX P 2x4GB  Pamięci: Kingston  HiperX P 2x4GB 2400MHz  logo Kingston
   Zasilacz: Enermax Triathlor FC 550W
 Gigabyte Radeon HD 6850  Karta Graficzna: Gigabyte R HD 6850  logo Tweaks.pl
   Karta Graficzna: MSI R HD 6850  
   Obudowa: Enermax Ostrog  
 Corsair Force GT 3 120GB  Dysk Systemowy: Corsair Force GT 3 120GB  
   Chłodzenie:  

Testy

multimetr Voice Kraft DT9208A

Pomiarów dokonywałem multimetrem Voice Kraft DT9208A.

Pomiaru napięć z zasilacza dokonałem parokrotnie w celu otrzymania jak najdokładniejszych wyników – cztery serie pomiarowe z 30 minutowymi przerwami pomiędzy nimi.

Seria pomiarowa polegała na odczytaniu po kolei ze wszystkich wybranych punktów napięć (wtyczek MOLEX, ATX 24pin oraz PCi-e 6pin) najpierw w „spoczynku”, a następnie „pod obciążeniem”. Po 30-stu minutach była rozpoczynana kolejna seria.

Wykresy zostały podzielone na dwie części- test w spoczynku (wartość minimalna i maksymalna zakresu napięć) oraz pod obciążeniem.

  • Test w czasie spoczynku (wartości min. i max.) –  na komputerze był uruchomiony Win 7 oraz program ESET NOD32 – pomiar dokonywany po 30 min.
  • Test pod obciążeniem (wartości min. i max.) – na komputerze był uruchomiony program OCCT w wersji 3.2, pomiar był dokonywany po 30 min od włączenia testu ”Power Supply”.

Przed przystąpieniem do pomiarów, zasilacz Enermax Triathlor FC 550W został odpowiednio wygrzany (w ciągu pięciu dni poprzez intensywne granie i program OCCT).

Pomiar napięcia 3,3V

Pomiaru dokonywałem na wtyczkach ATX 24pin :

Walka dość wyrównana, chodź konstrukcja od Enermax’a delikatnie prowadzi. Dla napięcia wynoszącego 3,3 V norma wynosi od 3,14 V do 3,46 V.

Pomiar napięcia 5 V

Pomiaru dokonywałem na wtyczce MOLEX.

Znów recenzowana konstrukcja wypada nieznacznie lepiej od zasilacza be quiet!. Norma dla napięcia 5V wynosi od 4,75 do 5,25V.

Pomiar napięcia 12V

Pomiaru dokonałem na dwóch wtyczkach PCI-E 6+2pin oraz na złączu MOLEX. Napięcie 12V na wtyczce MOLEX podczas spoczynku i obciążenia wyglądało następująco:


Na wtyczce MOLEX z napięciem 12V lepiej radzi sobie zasilacz be quiet!, ponieważ przekazuje zbliżone napięcie do idealnego. Napięcia wytwarzane przez obydwa zasilacze mieszczą się jak najbardziej w normie ATX (norma wynosi od 11,40 do 12,60V).

Pomiaru napięcia 12V dokonałem na pierwszej wtyczce 6+2pin, która była podłączona do karty Gigabyte Radeon HD 6850. Napięcia podczas spoczynku i w czasie obciążenia wyglądały następująco:

Test Enermax Triathlor FC 550W napięcie 12V

Zasilacz be quiet! podaje karcie graficznej wręcz idealne napięcie w czasie spoczynku i pod obciążeniem. Recenzowany model Enermax’a nie ma się co wstydzić, ponieważ wahania napięć również są małe.

Ostatni pomiar był dokonany na drugiej wtyczce 6+2pin, która była podłączona do drugiej karty graficznej – MSI Radeon HD 6850.

Identyczna sytuacja jak na pierwszej wtyczce PCi-E 6pin – be-quiet! na prowadzaniu.

Pobór Energii

Watomierz

Pobór energii przy wcześniej podanej konfiguracji testowej w czasie spoczynku i pod obciążeniem dokonałem przy użyciu watomierza firmy Whitenergy.

Test Enermax Triathlor FC 550W, pobór energii

Recenzowana konstrukcja od firmy Enermax wypadła w tym teście nieznacznie lepiej. Jak przedstawia się pobór energii przez komputer w trybie standby(wstrzymania)?

Test Enermax Triathlor FC 550W, tryb standby

Na prowadzeniu z aż trzykrotną przewagą Triathlor FC ! A wszystko przez to, że produkt spełnia wymogi normy ErP Lot 6! Produkt od be quiet! jej nie posiada, gdyż konstrukcja ma już swoje lata – podczas projektowania tego zasilacza owej normy jeszcze nie było.

Spis treści: Test Enermax Triathlor FC 550W

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)