Polecane
 

Portal komputerowy » Wiadomości » Test zasilacza LEPA G650-MAS » Strona 4

Test zasilacza LEPA G650-MAS

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
42 total ratings

 

Plusy


+ CENA !
+ Wygląd
+ Powłoka lakiernicza odporna na zarysowania
+ Kultura pracy w czasie spoczynku i pod obciążeniem
+ Długie przewody
+ Duża liczba zabezpieczeń
+ Stabilne napięcia
+ Jedna 54A linia 12v
+ Wysoka sprawność - certyfikat 80PLUS Gold
+ Etui na niewykorzystane modularne okablowanie

Minusy


- Trudno dostępny w naszym kraju


Bottom Line

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania   Zasilacz ma wymiary (D x S x G): 160 x 150 x 86mm. Konstrukcja została pomalowana czarną, półmatową chropowatą farbą, która jest odporna na zarysowania. Po prawej stronie obudowy zasilacza znajdziemy elegancko namalowane logo wraz z literą „G” oznaczającą serie zasilaczy do której należny recenzowany produkt. Po prawej stronie […]

0
Opublikowano 23 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania

zasilacz LEPA G650-MAS zasilacz LEPA G650-MAS

zasilacz LEPA G650-MAS zasilacz LEPA G650-MAS

Zasilacz ma wymiary (D x S x G): 160 x 150 x 86mm. Konstrukcja została pomalowana czarną, półmatową chropowatą farbą, która jest odporna na zarysowania.

zasilacz LEPA G650-MAS

Po prawej stronie obudowy zasilacza znajdziemy elegancko namalowane logo wraz z literą „G” oznaczającą serie zasilaczy do której należny recenzowany produkt.

Po prawej stronie producent umieścił identyczne zółte logo. Nieco wyżej znajdziemy plombę gwarancyjną, która za­bez­pie­cza wnętrze zasilacza przed rączkami ciekawskich użytkowników – ze­rwa­nie jej skut­ku­je utra­tą gwa­ran­cji, która obejmuje trzy lata.

tył LEPA G650-MAS

Cały przód  zasilacza został zbudowany z siatki o kształcie plastra miodu, co ma ułatwiać uchodzenie ciepłego powietrza z wnętrza zasilacza podczas ciągłej pracy. Znajdziemy tu jeszcze wtyczkę do podłączenia kabla zasilającego, który producent dodaje wraz z urządzeniem oraz wyłącznik zasilania.

podłączenie modularne kabli  LEPA G650-MAS

Z tyłu zasilacza znajdziemy wyjście dwóch stałych wiązek kabli – 24pin oraz EPS 8pin, które otrzymały plastikową obwódkę. Po prawej stronie znajdziemy czerwone wejścia (PCI-E). Służą one do podłączenia wiązek okablowania z wtyczkami PCI-E 6/PCI-E 6+2pin. Natomiast cztery czarne złącza (MOLEX/SATA/FDD.) służą do podpięcia przewodów z wtyczkami MOLEX, SATA oraz FDD.

góra LEPA G650-MAS

Na górze znajdziemy tabliczkę znamionową oraz końcówki czterech śrub, za pomocą których została przykręcona płytka PCB we wnętrzu zasilacza.

spód LEPA G650-MAS

Na spodzie znajduje się 120mm wentylator, który osłonięty jest przez czarny klasyczny grill. Na środku osłony widnieje eleganckie logo producenta.

Na stronie producenta oraz w instrukcji obsługi, producent deklaruje sprawność zasilacza do nawet 92%. Zasilacz spełnia wymogi normy 80 PLUS GOLD i dodatkowo RoHS (Restriction of Hazardous Substances), EuP (Energy using Products) oraz jest zgodny ze specyfikacją ATX v2.3.

nVidia SLI            AMD CrossFireX

NVIDIA i  AMD potwierdziły odpowiednimi certyfikatami zgodność zasilacza z technologią SLI oraz CrossFireX, więc przy użyciu LEPA G650-MAS możemy stworzyć pc-ta opartego o konfigurację multigpu.

Zasilacz posiada następujące zabezpieczenia:

  •     UVP
  •     OVP
  •     SCP
  •     OPP
  •     OCP
  •     OTP

Poniżej przedstawiam opisy skrótów oraz działanie poszczególnych zabezpieczeń:

  • UVP (Under Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych. W przypadku zbyt niskiego napięcia na linii, zasilacz się wyłączy.
  • OVP (Over Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i aktywuje się, gdy napięcie jest wyższe o 15% w stosunku do wartości nominalnej. Wymagane przez normę ATX12V.
  • SCP (Short Circuit Protection) – zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Aktywuje się, kiedy w obwodzie zasilacza pojawi się zwarcie.
  • OPP (Over Power Protection) – zabezpiecza przed przeciążeniem całego zasilacza (nie ograniczając się do poszczególnych linii).
  • OCP (Over Current Protection) – zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora. Monitoruje każdą linię zasilającą z osobna i w przypadku przeciążenia którejkolwiek z nich powoduje wyłączenie zasilacza. Wymagane jest przez normę ATX12V.
  • OTP (Over Temperature Protection) – zabezpieczenie przed przegrzaniem zasilacza. Przegrzanie może pojawić się podczas przeciążenia, złej cyrkulacji powietrza wynikającej np. z zakrycia wylotu zasilacza lub z powodu awarii wentylatora. Wymagane jest przez normę ATX12V.
 
Spis treści: Test zasilacza LEPA G650-MAS

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)